Březen 2007

1. diplomy

29. března 2007 v 9:57 | Efranielle |  Bleskovky
Správné odpovědi z 1. bleskovky - 1) a -kacna i zajíc
b -kachna i zajíc
2) 5 lidských profilů
3) a 4) jsou různé odpovědi
Tady jsou diplomy pro vítěze!
POZOR! Přesouvám všechny diplomy do Galerie - Diplomy . Najdete tam všechny diplomy ze všech bleskovek!

1. bleskovka -KONEC-

17. března 2007 v 10:20 | Efranielle |  Bleskovky
Tohle je naše first bleskovka. Termíny bleskové soutěže jsou: od: 17.3/07
do: 22.3/07 -27.3/07
Tááák a jedeme na otázečky:

1) a -co vidíš na tomto obrázku?


b -co vidíš na tomto obrázku?


2) kolik tu vidíš lidských profilů?


3) napiš 6 slov, která na sebe navazují a první slovo musí začínat na t ( např.tunel - loď . . .)

4) vyhledej ve snáři co znamenjí tato slova:( stačí vyhledat jen jedno slovo )
- velbloud
- ostrov
- míč
-krb

Tak a to je celá bleskovka a protože si myslím, že je docela obtížná, bu de vybráno 5 náhodných soutěžících s originálními odpověďmi . 5 výherců a odpovědi na otázky zveřejníme 28.3/07.
Efranielle
Prodloužila jsem vám termín ukončení bleskovky do 27.3/07.
Mate na to deset dní takže doufam,že vás bude víc=o)

co sem máme dát?

17. března 2007 v 9:44 | Efranielle |  Nezařazeno
Ahoj!
Líbí se vám tento blog? Chcete aby byl ještě lepší? V tom nám můžete pomoci i vy! Váš názor na tento blog nás zajímá. Byly bychom rády, kdybyste nám napsali, co se vám líbí a co se vám naopak nelíbí, co byste tu asi tak chtěli mít a co vás zajímá!

kreslené - manga 2

10. března 2007 v 16:07 | Efranielle |  Gothic
Tady jsou další odrázky =o)

Tady je pokračování obrázků od pyromaniaca.A tuhle holku prostě zbožňuju!!! =o)


Domnívám se,že tohle je asi také ona ale najsem si jistá!


kreslené - manga...jiné

9. března 2007 v 19:43 | Efranielle |  Gothic
Tady jsou daší obrázky.

Zvířátka =o)

8. března 2007 v 19:43 | Efranielle
Tahle opička je vážně slaďoučká!!!


Jo a ještě bych chtěla dodat, že tzhle obrázky vůbec nepatří k tématu.

kreslené - manga 1

8. března 2007 v 16:31 | Efranielle |  Gothic

Tuhle holku já prostě zbožňuju!!!

Tyhle jsou fakt úžasné
zdroj:www.pyromaniac.deviantart.com

Pimboli a Didl

8. března 2007 v 14:31 | Efranielle
Toto je medvídek Pimboli .
Tohle je Didl a jeho přátelé.


Na objednávku

7. března 2007 v 19:05 | Efranielle
Můžete si napsat o podpis a ja vam ho vytvořím. Napište si co chcete napsat do komentáře.
Efranielle
Sarah
Veronika
Kajushka

Lívaneček (omluuvám se ale ve většině písem nejde psát s háčky čárkami
Efranielle)
Glitter Graphics


Spešl pro Marťu

7. března 2007 v 19:01 | Efranielle
tady je něco pro MartinkuPodpisy-Efranielle

7. března 2007 v 18:18 | Efranielle
pokoušela jsem se najít a vytvořit různé podpisy a tak tady máte malou ukázku. Sami si můžete měnit písmo a pozadí
.P.S všude je napsáno ,,Efranielle,,
Tenhle se mi líbí asi nejvíc! je v gotickém stylu.
Také v gotickém stylu ale jiné písmo.
Tady jsou písma ve sprejerském stylu.
Tady je pár obyčejných podpisů.
( tyhle barevné podpisy jsou super protože je tu spoustu možností, jak je psát a měnit barvu)
Glitter Graphics
Glitter Graphics
Glitter Graphics

Glitter Graphics
A tady je zase safary styl.
Toto jsou některé z těch kýčovytých jen na ukázky.
Návod k použití pro ty méně chápavé:
stačí zadat adresu ,,www.glittermaker.com,,-tady si zvolíte typ textu (glitter text,graffiti text,pimp text,trippi text,animal text)
a pro ty chytřejší: dole na obrázku je napsáno z jaké adresy to je.
P.S. - kdybyste potřebovali pomoc napište mi ji do komentáře a já se budu snažit problém vyřešit. Efranielle

Draci 2

5. března 2007 v 19:48 | Eranielle |  Elfové,draci a víly
tak tady máte další obrázky draků ale je většina kreslena tužkou
tenhle se mi moc libí Lady s drakem
Dráček na skále
Černý drak
tak to je zatim vše ale brzo zase přidám

Nejlepší kniha, kterou jsem četla

4. března 2007 v 20:09 | deamon |  Doporučené knihy
Náhodou jsem narazila na jednu knížku, která mě doopravdy moc zaujala, jmenuje se Stmívání od Stephenie Meyerové. Stmívání je první díl triologie, druhý nese název Nový Měsíc a třetí nejspíš Zatmění. Podle některých zdrojů, ale bude knížek více. Stmívání je opravdu nádherná kniha, kterou doporučuji si přečíst. Dějově je to román o vztahu člověk + upír, ale nenechte se zmýlit je to podáno jinak, než jiné knihy na stejné téma. A upíři jsou tam vybarveni také jinak, než jsme zvyklí. Opravdu jsem si tu knihu zamilovala a myslím, že opravdu nejsem jediná =)
Pokud chcete o této knize vědět něco víc tak se podívejte na stmivani.wz.cz nebo world-of-twilight.ic.cz
Anglická verze Stmívání / Česká verze
Nový Měsíc

Harry Potter

4. března 2007 v 19:38 | deamon |  Doporučené knihy
No o Harrym Potterovi Vám snad psát nemusím, předpokládám, že jste o něm určitě něco slyšeli a většina z Vás ho také četla =)

Maharal - Tajemství talismanu/postavy

4. března 2007 v 13:39 | Efranielle |  FiLm

O filmu
Je 22. srpen 1609, den úmrtí rabína Jehudy Löwa ben Becalela. Dva významní muži té doby, Johann Kepler a předseda židovské obce - dajan Jicchak Kohen pospíchají křivolakými uličkami k rabínově smrtelné posteli. Tam se dozvídají, že rabín dostal za úkol najít skrýš pro poklad podivínského a podezíravého císaře Rudolfa II. Při té příležitosti rabín také ukryl své velké duchovní poselství. Každý z mužů dostane od umírajícího polovinu talismanu, který je nezbytný pro každého, kdo by se někdy chtěl dostat k pokladu. Než stačí rabín prozradit, jaká je "jeho" duchovní část pokladu - zda je to Golem, kámen mudrců či elixír mládí, vydechne naposledy.

Ocitáme se v ponuré zimní Praze roku 1941. Major Abel Rosenberg zachraňuje před gestapem vzácnou knihu Via Lucis (Cesta světla). Po krátkém pronásledování, úniku přes dvorky domů a několika výstřelech se postřelený muž uniká pronásledovatelům. Podaří se mu ještě dojít do domu, kde bydlí jeho známí. Nejsou však doma. Rosenberg předá knihu jejich malé neteři Ester. Stačí jí ještě prozradit, že se jedná o velice vzácnou knihu, která je klíčem k velkému tajemství a že ji nacisté hledají od začátku války. Potom umírá.

Současnost. Při rekonstrukci starého pražského domu, kde Ester s rodiči bydlela a potom s nimi putovala do koncentračního tábora, najde stavbyvedoucí vzácnou knihu, která až dosud byla v zazděné skrýši, a prodá ji do antikvariátu. Tam ji objeví vysokoškolská asistentka Kristina se svou dvanáctiletou neteří Alenou. Z vyprávění a z některých historických pramenů zná její nesmírnou hodnotu. Než však tajemnou knihu stačí koupit, starý antikvář je nalezen mrtvý a kniha zmizí.

Případu se ujímá policie, detektiv Sedláček a policejní expert na historii, Kristinin spolužák z fakulty a dávný ctitel dr. Knapp. Seznamujeme se také se dvěma muži, kteří chtějí tajemství rabínova odkazu přijít na kloub a poklad získat. Jeho to Kristinin slovenský kolega, historik Martin Šimko, zároveň dobrodruh a hledač pokladů.

Do hry vstupuje také charismatický bonviván a další hledač pokladů, Čechoameričan Aaron Cohen. Zatímco Martin ze začátku pátrá na vlastní pěst, Cohen se od začátku pokouší spojit s Kristinou, o níž může a nemusí vědět, že je majitelkou druhé části talismanu. Do hledání Cohen zapojuje i svého dvanáctiletého vnuka Davida.

Krátce po smrti antikváře dojde na jindy poklidném zámku ke zvláštní loupeži. Je ukradena jediná věc: poměrně bezcenná rytina, která znázorňuje okamžik, kdy rabín Löw na smrtelné posteli zasvěcuje oba muže do svého tajemství. Říká se, že obraz slouží rovněž jako určité vodítko ke způsobu nalezení Rudolfova pokladu.

Začíná horečné pátrání po pokladu. Jdou po něm oba zkušení, tak trochu tajemní hledači, najít ho chce i dvojice našich dětí společně s jejich novým malým kamarádem Ondrou a samozřejmě také policie, která vyšetřuje antikvářovu podivnou smrt a loupež na zámku.

Po sérii malých i větších dobrodružství, falešných stop a luštění historických odkazů, kdy především děti dokazují, že mohou být dospělým zkušenými protihráči, mají hrdinové tohoto příběhu v rukou všechny stopy, které později povedou k pokladu.

Teď už nezbývá než najít samotný poklad. Zatímco na Prahu se valí povodeň, všichni zainteresovaní ve opuštěném centru Prahy podnikají poslední kroky k nalezení pokladu. Na půdě Staronové synagogy instalují zařízení, které kdysi rabín Löw důmyslně sestavil. To zařízení jim ukáže na nedaleké místo u zdi židovského hřbitova. Tam by měl podle všeho být zakopaný Rudolfův poklad. Ve chvíli, kdy si už všichni myslí, že jsou u cíle, demaskuje se dr. Knapp, který, jak si naši hrdinové společně s divákem zpětně uvědomují, byl tím tajemným zlosynem v pozadí.

Jenomže nad pokladem, kterým se ukáže být kámen mudrců, naštěstí bdí tajemná síla, což je rabínův golem. A tak Knappa v podzemních prostorách spláchne povodeň, zatímco ostatní se zachraňují. Pod přívaly vody zmizí bohužel i kámen mudrců…

Skončilo jedno velké dobrodružství a všichni jsou trochu smutní, že je po všem. Martin s Kristinou mají aspoň úplně jinou náplast, protože se do sebe zamilovali. Spřátelil se i David s Alenou a malý Ondra, s nimiž už pan Cohen plánuje další dobrodružství. Děti však vůbec netuší, že v okamžiku, kdy nechtě uvedli do života Golema, stal se teď jejich mocným spojencem.

O obsazení
David

Cohenův vnuk. Společně s rodiči se přestěhovali po revoluci k dědovi do Arizony (umí Česky i Anglicky). Tyto prázdniny ho Cohen vzal na dobrodružnou výpravu do Afriky, ale okolnosti je oba přivedou do Prahy.

Alena

Sestra Kristiny. Jejich rodiče pracují přes prázdniny v cizině (maurské archeologické vykopávky), takže dívka musí trávit prázdniny u své starší sestry v Praze.

Ondra

Rošťák, syn správce školy, který se připojí k větším dětem.

Kristina

Doktorka filozofie, krátce po vysoké škole pracuje na katedře historie jako odborná asistentka. Pochází z Liberce, v Praze bydlí v pronajatém bytě a je zapálená vědkyně. O prázdninách si přivydělává přednášením na Univerzitě třetího věku. Kariéře dává přednost před svým osobním životem.

Aaron Cohen

Čechoameričan, z republiky emigroval s rodiči v roce 1948. Bohatý blahobytný muž, který si blížící se stáří zpestřuje vyhledáváním dobrodružství - typický lovec pokladů.

Martin Šimko

Slovenský historik z dobré rodiny, studoval v Praze a patří k největším kapacitám ve svém oboru v Evropě. Sportovec, sympaťák, ale vidina získání tajemného odkazu předků mu také nedá spát.

Knapp

O málo starší spolužák Kristiny z fakulty. Po vysoká škole dostal nabídku od Policie ČR, kde dnes pracuje. Jeho specializací jsou historicky cenné předměty. Mezi ním a Kristinou během studií byl jistý vztah (neprozradíme však kdo s kým se rozešel).

Sedáček

Starý kriminalistický praktik, kterému nemá kdo co povídat o nějakých pokladech.

SMS.CZ Alena a David


Cohen a Kristina
SMS.CZ

Draci

3. března 2007 v 14:57 | Efranielle |  Elfové,draci a víly
DRACI
Jako pravděpodobně nejproslulejší ze všech fantastických zvířat patří draci zároveň k těm, která se nejobtížněji skrývají. Samice jsou obvykle větší a agresivnější než samci. Dračí kůže, krev, srdce, játra, a rohy jsou ve směs obdařeny silnými kouzelnými vlastnostmi.
Tady je pár pěkných dráčků
A tady máme dva zamilované draky ☺
A tady jsou nějaké pohyblivé obrázky

Tajemné a nadpřirozené

3. března 2007 v 14:25 | Efranielle
www.tajemnebytosti.blog.cz -super blog o všem možném
moc se mi líbí a je to zatím asi ten nejlepší blog jaký jsem viděla takže vám doporučuji ho navštívit!

Eragon

3. března 2007 v 12:45 | Efranielle |  Eragon
Eragon
Když Eragon najde v lese naleštěný modrý kámen, myslí si, že chudého farmářského chlapce potkalo štěstí; možná za něj koupí maso na zimu pro svou rodinu. Ale když se z kamene vyklube dračí mládě, Eragon si brzy uvědomí, že narazil na odkaz skoro tak starý, jako je samo království. Jeho prostý život se přes noc roztříští a on je vrženObrazekdo nového, nebezpečného světa osudu, kouzel a moci. Pouzese starodávným mečem a radamimoudrého vypravěče musejí Eragons dračím mládětem zdolávat nebezpečné situace a odolávat temným silám v Království, kterému vládne král, jehož zlo nezná hranic. Dokáže Eragon převzít břímě legendárních Dračích jezdců? Osud království možná leží v jeho rukou...
Obrazek
Tohle je mapa celé Alagaesie
Obrazek

Mandalky 2

3. března 2007 v 11:12 | Efranielle |  Mandaly
Tohle jsou další mandalky od Lucky =o)))
zdroj:

Mandalky

3. března 2007 v 10:57 | Efranielle |  Mandaly
Tohle jsou mandalky od Lucie Frantové.
zdroj: